Uz saturu ↓

Vasaras Nometnes Atmiņas

24 October 2017

Mārīte un Jēkabs - UWC Short Course Bulgārijā 2017

United World Colleges (Apvienotās Pasaules Koledžas) vārds atspoguļo pieredzi, ko jaunieši saņem mācoties UWC skolās un koledžās. Bet ar laiku UWC kustība kļuva plašāka nekā tikai koledžas - vasaras laikā UWC piedāvā īsus UWC vasaras kursus, kuras notiek gan koledžās sienās, gan ārpus tām - pa visu pasauli. 

UWC vasaras kursi ir 2 nedēļu pieredze, kas iekļauj sevi labāko no UWC pieredzes - apmaiņu ar idejām, programmu balstītu uz UWC vērtībām un dalībniekus no visas pasaules. Kā nav UWC nometnes ir akadēmiska slodze - te jaunieši mācās par praktiskām pasaules problēmām, apmainās ar viedokļiem un iepazīstinās viens ar otru interaktīva aktivitāšu laikā.

Lai pārstāvētu Latviju UWC nometnē, jāpiesakās UWC konkursam - pilnīgi tāpat, lai tiktu uz UWC koledžu. Tad Latvijas UWC atlases komisija izlemj, kam piešķirt ceļazīmes.

Šogad divi jaunieši no Latvijas saņēma godu piedalīties UWC nometnē. Jēkabs no Rēzeknes un Mārīte no Līvāniem 2 nedēļas pavadīja UWC nometnē Bulgārijā, kuru kopīgi organizēja Turcijas un Bulgārijas nacionālās komitejas.

Mārīte ar savām istabas biedrenēm - Luīzi no Vācijas un Hager no Ēģiptes.

Mēs parunājam ar viņiem par viņu iespaidiem. 

Cik daudz bija dalībnieku?

Jēkabs: Bija 37 dalībnieki no 18 valstīm.

Mārīte: Bija pārstāvji no Vācijas, Igaunijas, Latvijas, Čehijas, Irānas, Afganistānas, Ēģiptes, ASV, Turcijas un citām valstīm.

Kāda bija nometnes tēma un kā tā tika atklāta nometnes laikā?

Jēkabs: Nometnes tēma bija migrācija: robežu veidošana un šķērsošana, kas tika atklāta caur lomu un situāciju spēlēm, aktivitātēm, diskusijām un debatēm.

Pastāsti par savu pieredzi nometnē.

Mārīte: Divas nedēļas nebija nemaz tik ilgs laiks, taču tik daudz, kas tika piedzīvots. Iegūti jauni draugi, jaunas zināšanas. Katrs moments bija piepildīts ar emocijām un aizraujošu informāciju.

Jēkabs: Pieredze bija brīnišķīga. Vide, kas tika radīta, šķita utopiska. Visi dalībnieki izveidoja pilnīgi drošus apstākļus pašizpausmei un ļoti iedvesmoja tai.

Kāds bija visnegaidītākais atklājums nometnes laikā?

Jēkabs: Biju pārsteigts, ka saskarsme ar citu kultūru pārstāvjiem bija tik vienkārša. Vienīgās novērojamās īpatnības bija ēšanas paradumos.

Teambuilding pludmalē

Kāds ir bijis tavs “visUWCisks‘’ moments nometnes laikā?

Mārīte: Tas bija pats pirmais vakars, kad mēs bijām ieradušies Arkutino. Mums bija karaoke vakars un mēs visi kopā vēl cits citu īsti nepazīstot kopā dziedājām un dejojām un tajā mirklī radās draudzība un jauna vienota UWC SC Bulgarija ģimene, mēs pastāvējām viens par otru , palīdzējām cits citam.

Jēkabs: Aktivitāte, kurā, nosaucot dažādus sociālos apstākļus, katram dalībniekam bija jāsper solis uz priekšu vai atpakaļ atkarīgi no viņu attieksmes pret to. Aktivitāte kļuva emocionāla, jo atklājās, cik dažādas situācijas valda katrā valstī katra dalībnieka dzīvē.

Kas ir vissvarīgākais, ko iemācījies nometnē? 

Jēkabs: Cieņa.

Kas tev visvairāk patika Tavā pieredzē?

Mārīte: Jauniegūtie draugi, kontakti, informācija par migrāciju un tās attīstību un dažādā pasaules kultūra.

Jēkabs: Diskusijas līdz vēlai naktij par visdažādākajām tēmām.

Kas tavuprāt ir UWC?

Jēkabs ar saviem nometnes draugiem.

Jēkabs: Globāla atvērtu un augsti izglītotu prātu ģimene + gars.

Mārīte: Manuprāt, UWC ir veids, kā rast jaunus draugus un gūt jaunu informāciju par sev svarīgo un dzīvē nepieciešamo.

Kam tu ieteiktu pieteikties UWC Konkursam?

Jēkabs: Sociāli aktīviem ideju līderiem.

Mārīte: Iesaku visiem skolēniem pieteikties. Ja tu esi aktīvs un zinātkārs skolēns piesakies UWC konkursam un sasniedz savus mērķus.

Vai ir vēl kaut kas ar ko gribētu padalīties ar lasītājiem?

Jēkabs: Es ļoti negribēju, lai nometnē beidzas.