Uz saturu ↓

Kritēriji kandidātiem

Lai pieteiktos konkursam Latvijas UWC nacionālajā komitejā, kandidātiem jāatbilst sekojošajiem kritērijiem:

  1. Ir Latvijas pase (pilsoņa vai nepilsoņa) vai dzīvo Latvijā vismaz vienu gadu ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju (konkursam var pieteikties arī LR dzīvojoši jaunieši ar bēgļa statusu, ja tie atbilst atlases kritērijiem)
  2. Mācās 10. vai 11. klasē
  3. Ir pilnus 16 vai 17 gadus veci mācību uzsākšanas brīdī (01/09/2024). Skatīt sekojošo vecuma tabulu precīzākai informācijai:

Vecuma kritēriji UWC konkursam

Kandidāti var pieteikties UWC atlases konkursam tikai vienā valstī. Tādejādi, ja Tu atbilsti kritērijiem vairākās valstīs, izvēlies vienu - parasti to, kur Tu dzīvo un mācies.

 

Izvērtējot pieteikumu, atlases komiteja visvairāk pievērš uzmanību tam, cik ļoti Tu:

  • apvieno sevī līderspējas un cēlas morālās īpašības
  • proti apgūt jauno un demonstrē labas sekmes
  • esi orientēts/a uz kalpošanui sabiedrībai

Ņem vērā, ka visas atlases kārtas notiek latviešu valodā un mēs sagaidām, ka Tu varēsi izteikt savas domas latviski - pat ja Tavas valodas prasmes nav ideālas.

Viens no svarīgākajiem UWC izglītības principiem ir skolēnu vēlme atgriezties mājās un pielietot jauniegūtās zināšanas, pieredzi un prasmes, palīdzot attīstīt savu valsti un stiprinot mieru un sapratni starp dažādu tautību un sociālo grupu pārstāvjiem. Mēs sagaidām, ka kandidāti demonstrēs savu gatavību tam arī atlases laikā.