Uz saturu ↓

UWC absolventi sapņoja izveidot koledžu Ķīnā – tagad te mācos es

24 October 2017

Gusts Svens Pētersons, UWC Changshu China, 2016-2018

Iekāpjot pirmajā lidmašīnā, neilgu brīdi pēc pacelšanās un visām brīnišķīgajām emocijām, kas nāk līdzi, vērojot Latvijas ainavu no augšas, es sāku prātot par manu dzīves ceļojumu. Sākumā pāršalca tāda sireāla sajūta un zemapziņā sāku sev uzdot jautājumus – vai tiešām tas jau ir sācies un kā tur būs?

Došanās uz Šanhaju vien jau bija neaizmirstama pieredze, jo nekad nebiju ceļojis viens un nekad nebiju ceļojis ārpus Eiropas. Pēc 16 stundu ceļojuma ierodoties Pudong (galamērķa) lidostā, atlika tikai saņemt savu koferi, iziet cauri drošības kontrolei un – pats galvenais – satikt UWC sagaidītājus, taču bezgalīgie dzelzsbetona koridori un neaprakstāmās cilvēku masas šo procesu krietni paildzināja. Visbeidzot satiku UWC biedrus, un tad manis iepriekš uzdotie, šķietami, muļķīgie jautājumie tika izkliedēti. Zināju – esmu īstajā vietā un viss būs labi.

Projektu nedēļā

Koledžā ierados pusnaktī, tādēļ redzēju tikai daļu no visas lielās skolas teritorijas, bet jau tad māca šaubas, vai es vispār spēšu orientēties šajā kompleksā. Nākamajā dienā otrā gada skolēni izrādija apkārtni. Tas bija brīnišķīgi! Saprotot, ka šī ir skola, kurā mācīšos nākamos divus gadus, es jutos tik aplaimots, ka pat uz laiku aptrūkās vārdi. Tas bija mans sapnis. Sapnis, kuru nevarēju pat tik krāšņu iztēloties.

Turklāt, runājot par sapņiem, UWC Changshu China tāpat kā arī jebkura cita UWC koledža ir ideāla vieta, lai realizētu visneiedomājamākās idejas, un atrastu vispiemērotākos sarunu partnerus, kas vēlāk var novest pie grandioziem plāniem. Kā lielisks piemērs ir divi bijušie UWC koledžu absolventi no Ķīnas, kuri pašlaik jau ir vīrieši ar savām ģimenēm un bērniem. Pēc vairāku gadu aktīvas dalības UWC Ķīnas komitejā šie divi draugi satikās un teica, ka Ķīnā ir jāuzceļ pašiem sava koledža. Šī ideja tapa tikai pirms aptuveni 5 gadiem. Tāpat arī ikvienam citam skolēnam ir dota fantastiska iespēja realizēt savu ideju, jo skola to atbalstīs un mēģinās nodrošināt piemērotu vidi.

Viena no daudzajām unikālajām iespējām ir iegūt plašo draugu loku no visas pasaules, kas reizē nozīmē arī apgūt attiecīgo kultūru un iemācīties to respektēt. Šajā mācību gadā koledžā mācīsies nedaudz vairāk kā 400 skolēni no 99 pasaules valstīm.

Bet noteikti lasot šo rakstu radās jautājums – kas ir neparasts vai tāds ļoti īpašs Ķīnā? Neskatoties uz to, ka ciemats, kurā atrodas UWC Changshu China, pēc iedzīvotāju skaita ir tādā pašā izmērā kā Latvija, es jūtos ļoti mājīgi. Interesanti, ka gandrīz katru dienu un pat vairākas reizes dienā tiek šauts salūts. Pirmajās reizēs tas radīja pozitīvu pārsteigumu, bet, redzot to jau nedēļu pēc kārtas, šīs emocijas pārvērtās par ikdienišķu lietu. Vēlāk, parunājot ar vietējiem, noskaidrojās, ka salūts tiek šauts, kad tiek atvērts jauns bizness, ir lieli svētki vai reizēm dzimšanas dienās.

Kā jau es iepriekš teicu, nokļūt šeit ir mans sapņa piepildījums, kam es patiesi ticēju. Es ticēju, ka es to spēšu. Kopš brīža, kad uzzināju par šo iespēju, līdz brīdim, kad mani apstiprināja. Es visu darīju ar neizdziestošu degsmi, lai pašlaik varētu būt šeit un dalīties ar savu pieredzi. Tāpēc galvenais ir mēģināt un darīt, nevis šaubīties par savām spējām! Nākamajiem kandidātiem novēlu, lai neizsīkstas enerģija un lai izaicinājumiem pilns mācību gads!

Tagged UWC Changshu