Uz saturu ↓

Lords Mauntbattens (Lord Mountbatten)

31 March 2017

Bijušais UWC prezidents

1967. gadā, kļūstot par UWC kustības prezidentu, lords Luiss  Mauntbattens bija viens no tā laika atzītākajiem un svarīgākajiem diplomātiem un militārajiem darbiniekiem.

Mauntbattens ir karaliskas izcelsmes, viņa tēvs bija prominenta militāra amatpersona. Aktīvi dienot gan Pirmā, gan Otrā pasaules kara laikā,  Mauntbattens kāpa pa militārajām un diplomātiskajām karjeras kāpnēm un 1954.gadā kļuva par Jūras flotes vadoni (First Sea Lord) un 1959. gadā par Lielbritānijas Aizsardzības departamenta vadītāju. Pēc aiziešanas pensijā Mauntbattens pievērsās un dzīvi veltīja ārlietām un konfliktu preventīvai novēršanai, UWC kustība kļuva par vienu no viņa centrālajām interesēm.

Laikā, kad viņš bija UWC prezidenta amatā, Mauntbattens ievērojami paplašināja UWC kustības klātbūtni visā pasaulē, tostarp palielinot koledžu skaitu - 1971. gadā atklājot UWC SEA Singapūrā un 1974. gadā Lester B. Pearson UWC Kanādā. 1978. gadā  Mauntbattens nodeva UWC prezidenta amatu māsas mazdēlam, Velsas princim Čārlzam.

Tagged Key Figures Profile