Uz saturu ↓

Nelsons Mandela

31 March 2017

UWC goda prezidents

Prezidents Nelsons Mandela bija Dienvidāfrikas Republikas pirmais demokrātiski ievēlētais līderis, amatā no 1995. līdz 1999. gadam. Daudzi uzskata viņu par mūsdienu DĀR tēvu un vienu no svarīgākajām personām pasaules politikā.

Politiķis, savulaik ieslodzītais un sociālā taisnīguma aizstāvis visas dzīves garumā, Mandela pārraudzīja DĀR pāreju no nežēlīga aparteīda sašķeltas nācijas uz "Varavīksnes nāciju", kādu to redzam pašreiz. DĀR pirmais melnādainais valsts galva, Mandela atriebības un sadalīšanās vietā izvēlējās pušu samierināšanu un dialogu, kas viņam nesa atzinību visā pasaulē. Papildus 250 citiem apbalvojumiem, Mandela ir Nobela miera prēmijas laureāts. Viņš savu UWC kustības prezidentūru uzsāka 1995. gadā, kad uzņēmās dalīt prezidentūru ar Jordānijas Karalieni Nūru.

1999. gadā viņš kļuva par UWC goda prezidentu. Turklāt, Nelsona Mandelas bērni un mazbērni ir mācījušies Dienvidāfrikas Waterford Kamhlaba UWC, vēl jo vairāk padziļinot gan viņa saikni ar kustību, gan mūsu kopīgos ideālus par mieru, starptautisko sapratni un ilgtspējīgu nākotni. 

Tagged Key Figures Profile