Uz saturu ↓
map

Li Po Chun UWC

Honkonga, Ķīna 

256 skolēni
no 16 līdz 18

Dibināta

1992

3 March 2017

UWC LPC durvis pirmajai skolēnu paaudzei vēra vaļā 1992. gada septembrī, lai arī oficiāli tā tika dibināta tikai pēc diviem mēnešiem, viņa ekselences Velsas Prinča Čārlza pavadībā. UWC LPC kļuva par otro United World College Āzijas kontinentā.

Accordion Title 

Accordion content

Three Unique Features

  • Quan Cai Programma - Programmas “Quan Cai” (personas pilnveidošana) ietvaros skolēniem ir dota iespēja uzsākt un vadīt dažādus projektus, kā arī piedalīties aktivitātēs, kas pilnveido un atbalsta koledžas apkaimē dzīvojošos vietējos iedzīvotājus. 
  • Ķīnas kultūra - Dzīvojot dinamiskā pilsētā Āzijas krustcelēs, skolēniem ir iespēja veidot dziļāku izpratni par Ķīnu un Āziju. Šo izpratni jo īpaši padziļina Projektu nedēļa un Ķīnas nedēļa, kuru laikā jauniešiem ir iespēja ceļot gan uz Ķīnu, gan citām Āzijas valstīm. 
  • Atrašanās vieta - Koledžas teritorija atrodas klusā un zaļā Honkongas nostūrī. To ieskauj meži un kalni, tā ir pastaigas attālumā no pludmales. Taču pavisam īsa brauciena attālumā paveras jau pavisam cita aina - milzīgu debesskrāpju kvartāli, kur mutuļo vietējo cilvēku dzīve.
Klasē 

UWC LPC piedāvā Starptautiskā Bakalaurāta Diploma mācību programmu (IBDP). Paralēli ierastajiem priekšmetiem, UWC LPC piedāvā apgūt ķīniešu, spāņu un franču valodas, ģeogrāfiju, biznesa vadību, politiku, dabas un sabiedrības zinības, teātri un vizuālo mākslu.

Ārpus klases 

“Quan Cai” - personas pilnveidošanas programma ir neatņemama skolēnu mācību pieredzes sastāvdaļa. Kopumā koledža piedāvā 70 ārpusskolas aktivitātes, tostarp 10 komandu sporta veidus, 22 aktivitātes vietējas kopienas atbalstam un 30 citas aktivitātes, kas notiek sadarbībā ar vietējām organizācijām un/vai grupām gan vietējās, gan plašākās Honkongas iedzīvotāju kopienās. Viens no svarīgākajiem Quan Cai programmas aspektiem ir uzsvars uz sabiedriskā labuma darbu, tādējādi padziļinot skolēnu izpratni par viņu potenciālo lomu miera un ilgtspējības veicināšanā.

Vairumu aktivitāšu vada paši skolēni, tajā skaitā sabiedriskā labuma darba pasākumus (piem. koraļļu aizsardzība un uzraudzība, darbs ar mājkalpošanas sektorā nodarbinātajiem, dzīvnieku glābšana), mākslas nodarbības (piem., pūķu deja, debates, veselīgu ēdienu gatavošana, cirks), fiziskās aktivitātes (piem., kajaki, pārgājienu grupa, kempinga grupa, kalnos kāpšana), sabiedriskā labuma darbi skolas teritorijā (piem., pirmās palīdzības grupa, audio-video grupa, skolas ekologu pulciņš, skolas avīze ‘Synergy’), Ķīnas un projektu nedēļas, kultūras vakari, izglītojošas miera programmas un orientēšanās nedēļa. 

Skolas teritorija un telpas 

Visi UWC LPC skolēni dzīvo skolas teritorijā esošajās kopmītnēs. Koledžā ir četras šādas rezidences un katrs skolēns dzīvo istabā kopā ar trim citiem jauniešiem. Iespēju robežās katrā istabā tiek izmitināti divi pirmā gada skolēni un divi otrā gada skolēni, divi no tiem ir no Honkongas un divi no citām pasaules valstīm. Arī visi pilna laika pasniedzēji dzīvo skolas teritorijā un paralēli skolotāja darbam uzņemas audzinātāja pienākumus. Tā sauktās ‘audzinātāju grupas’ ir svarīgs atbalsta punkts skolēniem. Šīs grupas tiecas izveidot māju sajūtu, atrodoties tālu no mājām. Tur atrodams plecs, uz kura izraudāties, kad tas ir nepieciešams, kā arī cilvēku loks ar kuriem dalīties priecīgās ziņās. Skolas teritorijā atrodas arī sporta zāle, aula, baseins, tenisa korti, basketbola laukums, ēdnīca, bibliotēka un laboratorijas. 

Atrašanās vieta  

Skola atrodas brīnišķīgajā Ma On Shan apvidū ar skatu pār Starfish bay līča un Tolo Harbour ostas ūdeņiem. Skolu var ērti sasniegt arī no pilsētas centra, tā atrodas mazāk kā 10 minūšu gājienā no Wu Kai Sha MTR (metro) stacijas.  

Pieteikšanās 

Skolēni var pieteikties caur savu UWC nacionālo komiteju. Ja skolēns vēlas maksāt pilnu studiju maksu, pieteikties mācībām UWC LPC var arī tieši sazinoties ar koledžu.

Sīkakai informācijai, apmeklējiet: www.lpcuwc.edu.hk/how-to-be-involved/admissions  

Kontakti


10 Lok Wo Sha Lane,
Sai Sha Road, Ma On Shan,
Sha Tin,
New Territories, Hong Kong

18 Koledžas
visā pasaulē