Uz saturu ↓
map

UWC Mostar

Mostara, Bosnija un Hercegovina

200 skolēni
no 16 līdz 19 gadiem

Dibināta

2006

3 March 2017

Koledža atrodas Mostarā, pilsētā, kas 1990. gados kļuva par kara rūgtuma un nodalīšanas simbolu mūsdienu Bosnijā un Hercegovinā un visās Balkānu valstīs - tādējādi UWC Mostar ir vienīgā UWC koledža, kas atrodas pēckonflikta valstī. Koledža "nodrošina jauno paaudzi Bosnijā un Hercegovinā ar zināšanām, prasmēm, līdera īpašībām un starptautiskām vērtībām, kas nepieciešamas, lai pārvarētu joprojām pastāvošās etniskās atšķirības un pārceltu savu valsti 21. gadsimtā."

Trīs īpašas iezīmes

  • UWC Mostar ir pirmā UWC ar mērķi veicināt pēckonflikta sabiedrības atjaunošanu - koledža māca skolēnus saprast un novērtēt viņu atšķirības, tajā pašā laikā veicinot vienlīdzību, iecietību un kritisko domāšanu.
  • Vietējā kopiena - skolēnu mijiedarbība ar vietējiem iedzīvotajiem ir UWC Mostaras pamatprincips. Katru gadu skolēni un skolas darbinieki organizē projektus un pasākumus, kas ir atvērti arī Mostaras un plašākas apkārtnes iedzīvotājiem.
  • Fonds “Izglītība darbībā”:  UWC Mostar izveidotais fonds "Izglītība darbībā", kura mērķis ir kļūt par valsts izglītības reformu atskaites punktu un nodrošināt kvalitatīvu skolotāju apmācību, īpašu uzmanību pievēršot objektīvām ārējam novērtējumam, inovācijām mācību programmās un novatoriskām apmācību metodēm.
Klasē 

UWC Mostar piedāvā Starptautiskā bakalaurāta diploma programmu (IBDP). Līdzās tradicionālajiem mācību priekšmetiem koledža piedāvā arī Bosnijas literatūru, horvātu literatūru, antropoloģiju, ekonomiku, vides sistēmas, kā arī vizuālo mākslu.

Ārpus klases 

UWC Mostar iesaistās gandrīz visos lielākajos Mostaras notikumos. Viens no tiem ir ielu mākslas festivāls, kas kopīgā mākslas piedzīvojumā iesaista jauniešus no visām pilsētas malām. Festivāla mērķis ir atdzīvināt Mostaras sabiedriskās zonas, kas vēl nav atguvušas savu pirmskara dzīvīgumu un nepilda savus sociālos mērķus. Gadskārtējais ielu festivāls ir, iespējams, visredzamākais pierādījums tam, ka koledža spēlē lielu lomu Mostaras pilsētas dzīves atjaunošanā, šajā joprojām sadalītajā un kara nopostītajā pilsētā apvienojot talantīgus jauniešus no visām sabiedrības daļām.

UWC Mostar ir arī ANO simulācijas spēles (Model United Nations) pamatlicēja Mostarā un visā valstī, šeit tiek arī organizēts ikgadējais UWC Mostar Ziemas mākslas festivāls, kura ietvaros skolēni visā pilsētā uz dažādām skatuvēm demonstrē savus talantus.

Kopš 2010. gada koledža pārstāv Bosniju un Hercegovinu “FIRST Robotics” konkursā, kura mērķis ir ļaut jauniešiem attīstīt aizraušanos ar zinātni, inženieriju, tehnoloģijām un matemātiku. Koledža ir ieguvusi vairākas balvas šajā konkursā.

Īsie kursi 

UWC Mostar organizē īsos kursus “Waves for Change” gan skolēniem no Bosnijas un Hercegovinas, gan arī citām valstīm. Nometnes mērķis ir veicināt dalībnieku un vietējo un starptautisko aktīvistu diskusijas par pārmaiņām sabiedrībā un miermīlīgu kustību nozīmi.

Skolas teritorija un telpas 

Kultūru daudzveidība un tradīciju bagātība UWC Mostar atspoguļojas arī skolēnu rezidencēs, kas atrodas pilsētas rietumu un austrumu daļā. Skolas ēku, kas atrodas pilsētas centrā, kā arī zinātniskās laboratorijas, plašo un gaišo bibliotēku un lielo sapulču telpu, koledža dala ar Mostaras ģimnāziju. UWC Mostar skolēniem ir pieejamas gan iekštelpu, gan ārpustelpu sporta nodarbības, tostarp trenažieru zāle, futbols, rokasbumbas un volejbola laukumi, trase skriešanai un tāllēkšanas zona. Koledžas ēdnīca atrodas netālu no mācību ēkām, vizuālās mākslas, teātra un mūzikas telpas atrodas vienā no skolēnu rezidencēm Musalā.

Atrašanās vieta  

UWC Mostar atrodas Mostaras pilsētā Bosnijas un Hercegovinas dienvidos. Labvēlīgā ģeogrāfiskā atrašanās vieta, tās tuvums Horvātijai un Melnkalnei un maigais klimats padara Mostaru par populāru tūristu galamērķi. UWC Mostar ir vienīgā UWC Dienvidaustrumeiropā.

Pieteikšanās 

Skolēni var pieteikties caur savu UWC Nacionālo komiteju.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontakti


United World College in Mostar
Španski trg 1
88000 Mostar, Bosnia and Herzegovina

18 Koledžas
visā pasaulē