Uz saturu ↓
map

UWC Red Cross Nordic

Fleke, Norvēģija 

205 skolēni
no 16 līdz 20 gadiem

Dibināta

1995

3 March 2017

Ziemeļvalstu Sarkanā Krusta UWC koledžas galvenie mērķi ir Ziemeļvalstu kultūras mantojuma apzināšana, sociālās labklājības veicināšana un vides aizsargāšana. Koledžai finansējumu nodrošina visas Ziemeļvalstis, Sognas un Fjūranes apgabals, kā arī Norvēģijas Sarkanais Krusts. Radošuma un sabiedriski lietderīgā darba programmas ietvaros skolēniem ir iespēja iziet Sarkanā Krusta rīkoto apmācību un saņemt sertifikātu pirmās palīdzības sniegšanā. Skolas teritorijā atrodas Hauglanda rehabilitācijas centrs, un jaunieši var izmantot centra telpas, tai skaitā arī baseinu, trenažieru zāli un saunu. Koledžu un rehabilitācijas centru vieno cieša sadarbība, un skolēni bieži rīko dažādus pasākumus un nodarbības centra pacientiem.

Trīs īpašas iezīmes

  • Valsts finansējums - Ziemeļvalstu nodrošinātais finansējums koledžai ļauj izvēlēties skolēnus, vadoties tikai un vienīgi pēc viņu nopelniem un potenciāla. Tādējādi tiek radīta mācību vide, kurā īpaša nozīme ir skolēnu daudzveidībai.
  • Stipendijas jauniešiem no konfliktu zonām -  sadarbībā ar Norvēģijas Sarkano Krustu un Hauglanda rehabilitācijas centru koledža nodrošina mācību stipendijas jauniešiem ar invaliditāti no konfliktu zonām. Šīs programmas mērķis ir panākt, lai jaunieši var atgriezties savā dzimtajā zemē kā darboties spējīgi, pieredzes bagāti un aktīvi sabiedrības locekļi.
  • Sagatavošanas gada programma - Lai skolēnus ar nepilnīgu izglītību un ierobežotām angļu valodas zināšanām veiksmīgi iekļautu mācību vidē, viņiem tiek dota iespēja apmeklēt sagatavošanas programmu, kuras mērķis ir skolēnus sagatavot IB diploma programmas prasībām, palīdzot viņiem iegūt pārliecību par saviem spēkiem un veicinot spēju iejusties skolēnu kopienā.
Klasē 

UWC RCN piedāvā Starptautiskā bakalaurāta diploma mācību programmu (International Baccalaureate Diploma Programme jeb IBDP). Papildus pamata programmai koledža piedāvā apgūt arī dāņu, norvēģu un zviedru valodas, globālo politiku, zinātnes projektu izstrādi un teātra mākslu. Pirmajā mācību gadā skolēni apmeklē iknedēļas nodarbības, kuru mērķis ir attīstīt viņu izpratni par Sarkanā Krusta organizācijas un UWC RCN pamatvērtībām.

Ārpus klases
 

Ārpusskolas programmai ir trīs galvenās ievirzes ‒ Ziemeļvalstu kultūras mantojuma apzināšana, sociālās labklājības veicināšana un vides aizsargāšana. Skolēniem ir iespēja izvēlēties no plaša projektu, pasākumu un nodarbību klāsta, kurā ietilpst globālo problēmu risināšanas projekti, īpaši izstrādātas mācību nedēļas, sporta nedēļas, kultūras dienas un sabiedriski lietderīgais darbs Hauglanda rehabilitācijas centrā un skolēnu organizācijās. Koledža skolēniem piedāvā iespēju apmeklēt keramikas, adīšanas un amatniecības pulciņus.

Koledžas atrašanās vieta un krāšņā ainava sniedz iespēju iesaistīties arī ūdenssporta un kalnos kāpšanas programmās. Skolēni var apgūt brīvdabas gidiem nepieciešamās iemaņas un vēlāk tās lietderīgi izmantot. Vēl skolēni kā brīvprātīgie var iesaistīties ikgadējās starptautiskajās slēpošanas sacensībās invalīdiem. 

Īsie kursi 

UWC RCN ik gadu rīko vasaras sagatavošanas programmu, lai palīdzētu tikko uzņemtajiem skolēniem ar ierobežotām angļu valodas zināšanām iejusties jaunajā vidē un izprast dzīvi UWC koledžā.

Skolas teritorija un telpas  

Koledžas teritorijā atrodas 5 skolēnu kopmītnes, un katrā no tām dzīvo 40 skolēni. Ēkas ir iekārtotas tradicionālā norvēģu stilā, un katrā istabā dzīvo pieci skolēni. Skolēnu ciemata vidū atrodas centrālā veļas mazgātava. Hauglanda rehabilitācijas centrā skolēniem ir pieeja peldbaseinam un sporta zālei.

Atrašanās vieta  

Koledža atrodas skaistajā fjordu un ieleju ainavā Norvēģijas rietumu krastā. Ferdes lidosta atrodas 40 minūšu, bet Bergenas starptautiskā lidosta ‒ trīs stundu brauciena attālumā.

Uzņemšana 

Skolēni mācībām var pieteikties savas valsts nacionālajā komitejā. Jaunieši no konfliktu zonām mācībām tiek izvēlēti īpašā skolēnu atlases procesā.

Papildinformācija: https://uwcrcn.no/how-to-apply/

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontakti


UWC Red Cross Nordic
6968 Flekke,
Norway

18 Koledžas
visā pasaulē