Uz saturu ↓
map

Waterford Kamhlaba UWC

Mbabane, Svazilenda

600 skolēni
no 11 līdz 20 gadiem

Dibināta

1963

3 March 2017

Dienvidāfrikas Waterford Kamhlaba UWC tika nodibināta 1963. gadā kā pretreakcija sašķeltajai un nevienlīdzīgajai Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) izglītības sistēmai. Īpašumā, kurā atrodas skola, sākotnēji darbojās zemnieku saimniecība "Waterford Park Estate". Kad Viņa Majestāte karalis Sobhuza II, bijušais Svazilendas Ngwenyama (karalis), 1967. gadā apmeklēja skolu, viņš tai piešķīra nosaukumu "Kamhlaba", ar kuru viņš vēlējās apzīmēt gan "pasauli", pasaules miniatūru, gan arī to, ka mēs visi esam nākuši ”no zemes" un tādēļ starp mums nepastāv tādas atšķirības kā rase vai reliģija. Atšķirībā no visām pārējām UWC skolām un koledžām, UWC Waterford Kamhlaba akadēmiskais gads sākas janvārī un beidzas novembrī.

Trīs īpašas iezīmes

  • Ciešas saiknes ar vietējiem pārmaiņu radītājiem - Skolai, pateicoties tās darbam sabiedrības labā, ir ļoti tuvas attiecības ar vietējām organizācijām, piemēram, bēgļu nometni un apkārtesošajiem aprūpes dienestiem (bērnu labklājības centriem).
  • Vienīga UWC Āfrikā - šis statuss padara Waterford Kamhlaba par unikālu UWC ideju un misijas vēstnieci Āfrikas kontinentā. Šī UWC skola kopš tās dibināšanas ir izglītojusi daudzus Āfrikas līderu un pārmaiņu radītājus.
  • Pirmā daudzrasu skola dienvidu Afrikā - Waterford Kamhlaba kļuva par pirmo nesegregēto (daudzu rasu) skolu Āfrikas dienvidos; tā tika dibināta kā tieša atbilde Dienvidāfrikas aparteīda sistēmai, kuras politikas pamatā bija rasu segregācija - kas nepieļāva daudzrasu skolu eksistenci. Daudzveidības atzīšana un svinēšana visā Āfrikā un ārpus tās robežām ir dziļi iesakņojusies Waterford Kamhlabas kultūrā un arī mūsdienās ir tās vērtību pamats.
Klasē 

Waterford Kamhlaba piedāvā trīs izglītības programmas: Waterford mācību programmu pamatskolai no 6. līdz 8. klasēm (11-14 gadus veciem bērniem); Kembridžas Starptautiskā vispārējā vidējās izglītības sertifikāta (IGCSE) programmu no 9. līdz 10. klasei (14-16 gadus veciem jauniešiem); un Starptautiskā bakalaurāta diploma programmu (IBDP) pēdējiem diviem vidusskolas gadiem (16 - 20 gadus veciem jauniešiem).

IBDP programmā paralēli tradicionālajiem mācību priekšmetiem skola piedāvā apgūt sisvatī, franču un spāņu valodas, antropoloģiju, psiholoģiju, biznesa vadību, mūziku un teātri. 

Ārpus klases 

Waterford Kamhlaba piedāvā plašu sporta aktivitāšu klāstu, tostarp vingrošanu, badmintonu, basketbolu, kriketu, hokeju, netbolu, regbiju, futbolu, skvošu, peldēšanu, volejbolu un tenisu. Citas aktīvas atpūtas iespējas ietver kempingu, klintīs kāpšanu, izjādes ar zirgiem, smaiļošanu un skriešanu. Daudzus mākslas klubus (tajā skaitā, teātra un mūzikas nodarbības) un pulciņus vada gan darbinieki, gan paši skolēni. Kopš 1979. gada cieša iesaiste sabiedriskā labuma darbā ir oficiāli atzīta par būtisku skolas politikas, organizācijas un dzīves daļu. IBDP un 10. klases skolēniem katru nedēļu obligātā kārtā jāvelta divas stundas kādam sabiedriska labuma projektam, piemēram, sniedzot palīdzību vietējā slimnīcā, strādājot ar cilvēkiem ar invaliditāti vietējās skolās un bērnudārzos, vai arī informējot sabiedrību par atkritumu pārstrādes programmām.

Skolas teritorija un telpas 

Ekukhuleni (Izaugsmes mītne) mājā uzturas līdz 80 6.-8. klašu skolēni. Esiveni (Tautas cilvēku mītne) māja var uzņemt 110 9. un 10. klašu skolēnus. Emhlabeni (Pasaules cilvēku mītne) un Elangeni (Vieta, kur uzlec saule) mājās vienvietīgās vai dalītās istabās attiecīgi uzturas līdz 130 un 68 IBDP skolēniem. Mājās ir atsevišķi spārni puišiem un meitenēm, kopējas istabas, datortelpas, bibliotēkas, TV telpas un virtuves. Katru dienu katrā mājā dežurē viens audzinātājs un viena audzinātāja. Skolā ir arī izcilas sporta, mākslas un mācību telpas.

Atrašanās vieta 

Waterford Kamhlaba atrodas Sidwashini kalna virsotnē, aptuveni 10-15 minūšu brauciena attālumā no Svazilendas galvaspilsētas Mbabanes. Skolas teritorijā atrodams neticams vietējas floras un faunas klāsts. Pārgājienu takas līdz skolas teritorijā esošajai virsotnei ļauj baudīt neticamus skatus uz Svazilendas gleznaino ainavu.

Pieteikšanās 

UWC Waterford Kamhlaba var nonākt trijos veidos:

  • tiešā veidā sazinoties ar koledžu
  • vēršoties pie savas valsts UWC nacionālajās komitejas
  • esošajiem skolas 10. klases audzēkņiem - izmantojot iekšējo pieteikumu sistēmu. Pāreja IBDP programmā no 10. klases nav automātiska. 

Kontakti


Waterford Kamhlaba UWCSA
P.O. Box 52
Mbabane H100, Swaziland

18 Koledžas
visā pasaulē