Uz saturu ↓
map

UWC Changshu China

Čangšu, Ķīna

443 skolēni
no 15 līdz 18 gadiem

Dibināta

2015

3 March 2017

UWC Changshu China tika dibināta 2015. gadā pēc UWC absolventa Mark Jiapeng Wang iniciatīvas, tā ir pirmā UWC koledža kontinentālajā Ķīnā. Kopš atklāšanas skola ir krietni attīstījusies un šobrīd tā ir mājvieta 433 skolēniem. UWC Changshu China sastāv no 10., 11. un 12. klašu grupām, no kurām lielākā daļa starptautisko skolēnu ir 11. un 12. klašu grupās.

Trīs īpašas iezīmes

  • Ķīnas kultūra - Katram skolēnam ir jāapgūst vismaz viens ķīniešu priekšmets – valoda, literatūra vai māksla. Koledža veido piesātinātu vidi mandarīnu valodas apguvei un rāda bagātu kultūras kontekstu mācību atbalstam. Paralēli tam Zhi Xing (tulk. 'mācies, darot') programma iepazīstina ar Ķīnas kultūru saskarsmē ar ārējo sabiedrību, kas ļauj dzīvē izmantot skolēnu iegūtās iemaņas.
  • Jaunie līderi - Daudzas Zhi Xing aktivitātes vada paši skolēni, tie izmanto savas zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu izcelties saviem klasesbiedriem. Rādot paraugu pārējiem jauniešiem, jaunie līderi mācās izaicināt arī paši sevi.
  • Dabas aizsardzība - Skolēni piedalās atkritumu ottreizējā pārstrādē, bioloģiskās lauksaimniecības un mitrāju aizsardzības pasākumos, tādējādi pozitīvi ietekmējot gan vidi, gan arī sabiedrību.
Klasē 

UWC Changshu China piedāvā Starptautiskā Bakalaurāta diploma programmu (IBDP), kā arī sagatavošanas programmu 10. klases skolēniem.

Sagatavošanas programmas mērķis ir sniegt skolēniem nepieciešamās prasmes un zināšanas, lai tie veiksmīgi varētu startēt Starptautiskā Bakalaurāta mācību programmā. 

Starptautiskā Bakalaurāta mācību programmā UWC Changshu piedāvā ķīniešu valodas pamatu apguvi (starptautiskajiem skolēniem), ģeogrāfiju, ekonomiku, filozofiju, globālās perspektīvas mācības, ķīniešu kultūras mācības, teātri, vizuālo mākslu, spāņu, franču un vācu valodas. 

Ārpus klases 

UWC Changshu China pārdēvēja ārpusskolas aktivitāšu Creativity, Action, Service (CAS) programmu par Zhi Xing (知行), kas tulkojumā nozīmē ‘mācies, darot’, jeb,  ‘kā pielietot teoriju praksē.' Šī programma ļauj skolēniem tuvāk iepazīt Ķīnas kultūru gan skolā, gan arī saskarsmē ar ārpasauli. Daudzas aktivitātes, kā piemēram Ķīnas skatuves māksla, kaligrāfija un Ķīnas mūzikas instrumentu apguve, koncentrējas uz Ķīnas kultūru, tādējādi dodot iespēju starptautiskajiem skolēniem pilnībā izprast svarīgākās tradīcijas. Ķīnas skolēniem šī priekšmeta apgūšana dod iespēju pieslīpēt smalkākās kultūras nianses un veicina savstarpējo kultūru apmaiņu. Brīvprātīgā darba ietvaros skolēni palīdz gados veciem cilvēkiem, strādā skolās vai sabiedriskajos centros, paplašinot savas izglītības robežas, lai tās aptvertu arī vietējo kultūru, cilvēkus un vidi.

Projektu nedēļas ir neatkārtojama mācību iespēja UWC vērtību izmantošanai dzīvē. Katru gadu skolēni pēta kādu nomaļāku Ķīnas rajonu. Arī daži skolotāji pavada IBDP skolēnus uz mazāk attīstītajiem Ķīnas reģioniem, kur tie nedēļas garumā nodarbojas ar darbu sabiedrības labā. Skolēniem ir iespēja sadarboties ar vietējiem iedzīvotājiem, vadot apmācības, sniedzot informāciju par koledžām un veicot citus uz cilvēkiem orientētus pasākumus. Šie braucieni arī veicina skolēnos izpratni par Ķīnas dažādajiem ekonomiskās attīstības slāņiem. 

Skolas teritorija un telpas 

Mo Ping, I.M. Pei protežē, projektētā gandrīz 10 ha plašā skolas teritorija atrodas uz salas Kuncheng ezera Ziemeļrietumu pusē. Skolas arhitektūra atgādina Dienvidķīnas piekrastes ciematiņus, kur konstrukciju savienojumi ir viengabalaini un dabiski iekļaujas ainavā. Lai skola būtu ilgtspējīga un videi draudzīga, skolas teritorija ir aprīkota ar dažādām progresīvām tehnoloģijām, piemēram, ģeotermisku apkures sistēmu, saules bateriju jumta paneļiem, hibrīdiem saules bateriju paneļiem un vēja ģeneratoru darbinātām laternām. Skolā ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, moderns sporta centrs, vieglatlētikas  stadions, peldēšanas centrs, jogas un deju zāle, basketbola, futbola un pludmales volejbola laukumi, zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas centrs; daudzfunkcionāls konferenču centrs; kopmītnes skolēniem un dzīvojamās mājas pasniedzējiem, ēdamzāle un bibliotēka.

Atrašanās vieta 

Čangšū ir Dzjansu provinces apgabala pilsēta un atrodas 110 km uz rietumiem no Šanhajas – Jandzi upes deltā.

Pieteikšanās 

IB Diploma programmas pretendenti iesniedz pieteikumus caur savu UWC nacionālo komiteju. Tieši pieteikumi tiek pieņemti no Ķīnas pilsoņiem, kontinentālās Ķīnas iedzīvotājiem un ne-Ķīnas pilsoņiem, kas neatbilst savu UWC nacionālo komiteju kritērijiem. 

Diploma sagatavošanās kursa pretendentiem ir jāsazinās pa taisno ar koledžu. 

 

 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

 

Kontakti


UWC Changshu China,
No. 88 Kun-Cheng-Hu-Xi Road,
Changshu,
Jiangsu,
China 215500

18 Koledžas
visā pasaulē