Uz saturu ↓
map

UWC Costa Rica

Santa Ana, Kostarika

175 skolēni
no 16 līdz 19 gadiem

Dibināta

2006

3 March 2017

UWC Kostarikas koledža sākotnēji bija Hermana Gmeinera starptautiskā SOS koledža, kas tika izveidota skolēniem no SOS bērnu ciematiem visā reģionā. 2006. gadā tā pārtapa par UWC Kostarikas koledžu, joprojām turpinot pildīt savu sākotnējo mērķi ‒ sniegt atbalstu bērniem, kas nākuši no SOS ciematiem visā Latīņamerikā.

Trīs īpašas iezīmes

  • Pārmaiņu vecināšanas programma  - Divus gadus ilgās programmas laikā skolēni sāk apzināties savas spējas veikt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā. Viņi apvienojas komandās un veido partnerattiecības ar vietējām kopienām vai organizācijām. Vēl skolēni iemācās izstrādāt un īstenot projektus, kā arī tos novērtēt, vadoties pēc sociālas uzņēmējdarbības kritērijiem.
  • Labklājības programma - Šī starpdisciplinārā programma ir piemērota visām paaudzēm. Tās mērķis ir veicināt visu kopienas locekļu sociālo un emocionālo labklājību.
  • Atbalsts SOS bērnu ciematiem - Katru gadu UWC Kostarikas koledža piedāvā 5 pilnas stipendijas SOS ciematu skolēniem no visas pasaules. Koledžu ir pabeiguši jau vairāk nekā 50 SOS ciematu jaunieši.
Klasē
 

UWC Kostarikas koledža lepojas ar to, ka tā ir vienīgā no UWC koledžām, kas piedāvā pilnu Starptautiskā bakalaurāta diploma (IBDP) programmu gan spāņu, gan angļu valodā. Tieši šī iemesla dēļ, pabeidzot mācības, visi koledžas skolēni spēj sazināties abās valodās. Tie skolēni, kuri mācību uzsākšanas laikā jau labi pārvalda abas valodas, var apgūt vairākus mācību priekšmetus spāņu vai angļu valodā, tādējādi iegūstot divvalodu diplomu.

Papildus IBDP pamatprogrammai UWC Kostarikas koledža piedāvā apgūt arī kultūras un sociālo antropoloģiju, teātra mākslu, vizuālo mākslu, franču valodu un ekoloģiju.

Ārpus klases 

UWC Kostarikas koledžā skolēni var iesaistīties vairāk nekā 50 dažādās aktivitātēs. Turklāt visiem skolēniem ir jāpiedalās „Pārmaiņu veicināšanas programmā”, kuras ietvaros tiek apgūtas prasmes, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi īstenotu dažādas sociālās attīstības programmas.

Īsie kursi 

UWC Kostarikas koledža organizē vasaras nometnes ar nosaukumu „Vadīt ar sirdi”. Tās laikā pusaudžiem ir iespēja attīstīt savas zināšanas un prasmes, kas vēlāk palīdzēs kļūt par veiksmīgiem un sociāli atbildīgiem līderiem.

Skolas teritorija un telpas  

Koledžu ieskauj gleznaini kalni, kā arī daudzveidīga flora un fauna, kas koledžas teritoriju padara par drošu, aizraujošu un daudzveidīgu dzīvesvietu. Sastapšanās ar iguānām, bruņnešiem, tukāniem un neskaitāmiem citu sugu putniem ir daļa no ikdienas dzīves.

UWC Kostarikas koledžā ir astoņas skolēnu kopmītnes, kuras nosauktas kā Kostarikas slavenākās pludmales. Katrā kopmītnē dzīvo 24 skolēni, un tajā ir 8 istabas, divas vannas istabas, atpūtas telpa un pilnībā aprīkota virtuve. Skolas teritorijā atrodas arī amfiteātris ar 75 m2 lielu skatuvi, bibliotēka, sociālais centrs, kā arī basketbola un futbola laukumi.

Atrašanās vieta  

UWC Kostarikas koledža atrodas divdesmit minūšu brauciena attālumā no Kostarikas galvaspilsētas Sanhosē un desmit minūšu attālumā no mūsdienīgas slimnīcas. Koledžas teritorija ir izvietota drošajā un draudzīgajā Santaanas rajonā.

Pieteikšanās 

Skolēni mācībām var pieteikties savā UWC nacionālajā komitejā. Sīkāka informācija ir pieejamā mājas lapā

 

Kontakti


Santa Ana downtown,
from the north-east corner of the local church,
400m north
San José, 10901
Costa Rica

18 Koledžas
visā pasaulē