Uz saturu ↓
map

UWC East Africa

Moši un Aruša, Tanzānija

500 skolēni
no 3-20 gadiem

Dibināta

1969

2 July 2019

Kopš 2019. gada 1. augusta, UWC East Africa (UWCEA) ir oficiāli 18-tā UWC skola un otrā UWC skola Āfrikas kontinentā. UWCEA tika dibināta kā Moši Starptautiskā skola 1969. gadā un vēlāk atvēra otro skolas teritorijā Arušā 1987. gadā. Abas skolas teritorijas atrodas divu Āfrikas lielāko kalnu pakājē un sniedz daudzveidīgu vidi skolēniem.

Please enter some content for your news story here.

 Trīs īpašas iezīmes

  • Pirmā IBDP skola Āfrikā - UWCEA sāka piedāvāt Starptautiskā Bakalaureāta Diploma programmu (IBDP) 1973. gadā, kas padara to par visvecāko IBDP skolu Āfrikā. Tā spēlēja lielu lomu IB pamatskolas izstrādē un attīstībā 1980-tajos gados, kas ir mācību programma, kura balstās uz IB.   
  • Āra Aktivitāšu Programma - Āra Aktivitāšu Programma, kopīgi organizēta abās skolas teritorijās, tiek iedalīta piecos līmeņos, un tajā ietilpst ļoti izaicinošas alpīnisma ekspedīcijas uz Hanangas, Meru un Kilimandžaro kalniem, kā arī vairākas bezceļu ekspedīcijas.  Šie braucieni nodrošina skolēniem apmācības pārgājienos, kalnu riteņbraukšanā, kempingos, komandas darbā un vadības prasmēs. Katrā līmenī skolēnus pavada skolas darbinieki, kuri ir kvalificēti pirmās palīdzības sniegšanā, lai nodrošinātu maksimālu drošību katrā braucienā. 
  • Atrašanās vieta - UWCEA skolas teritorijas atrodas kalnainajos Tanzānijas Ziemeļaustrumos, kuri ir slaveni ar saviem nacionālajiem parkiem. Skolēni var izbaudīt kalnu vēsumu un zaļumu, kā arī Indijas okeāna piekrasti vēsturiskajā Pangani pilsētā Tangas reģionā, kur skolai ir īpašums. Kihara māju Pangani pilsētā izmanto izglītojošiem braucieniem, piemēram, ģeogrāfijas klases braucieniem, lai izpētītu piekrasti, un klases ekskursijām, lai izprastu cilvēku un reģiona vēsturi. Īpašums ir pieejams arī skolēniem un darbiniekiem skolas pārtraukumos.  
Klasē
 

UWCEA piedāvā visas trīs IB programmas: Sākumskolas programmu (PYP) skolēniem vecumā no 3 līdz 10 gadiem, Pamatskolas programmu (MYP) skolēniem vecumā no 11 līdz 15 gadiem, un IBDP skolēniem vecumā no 16 līdz 20 gadiem. UWCEA piedāvā atbalstu arī skolēniem ar dažādām mācīšanās spējām. Skolotājs-speciālists koncentrējas uz skolēnu ar īpašām izglītības vajadzībām attīstību. “Angļu valodas kā papildu valodas” (EAL) speciālisti atbalsta gan pamatskolas, gan vidusskolas skolēnus.

Ārpus klases
 

UWCEA piedāvā dažādas sporta aktivitātes, ieskaitot peldēšanu, basketbolu, regbiju, futbolu un vieglatlētiku. Skolēnu komandas sacenšas dažādos turnīros Kilimandžaro reģionā kā Ziemeļtanzānijas vieglatlētikas asociācijas (NTAA) biedri. Skola organizē un rīko ikgadējo Sporta nedēļas nogali, kas pulcē gandrīz 1000 audzēkņu no vairākām skolām visā valstī, lai sacenstos komandu sportā.

PYP skolēni piedalās interešu klubos, kas parasti ietver sportu vai brīvprātīgo darbu. Visiem MYP un DP skolēniem ir jāpiedalās brīvprātīgajā darbā vai jāiesaistās savos projektos. Radošo aktivitāšu, sporta un brīvprātīgā darba (CAS) projekti variē no vienaudžu izglītības programmām līdz biškopības projektiem Rietumkilimandžaro.

Skolas teritorija un telpas
 

Kilimandžaro kalns bieži ir daudzu sporta aktivitāšu fons abos UWCEA Moši sporta laukumos. Teritorija sastāv nos 40 akru zemes, un tajā  ir arī savs zirgu stallis. UWCEA Moši ir mājvieta skolēniem no 7 gadu vecuma.

No 2019. gada augusta UWCEA Aruša sveic IBDP skolēnuss jaunuzceltajā kopizglītojošajā rezidencē, ko ieskauj divu kilometru pastaigu/skriešanas celiņš.

Atrašanās vieta
 

Gan UWCEA Moši, gan Aruša ir plaša teritorija ar vietējiem kokiem un ziediem. Skolas teritorijās dzīvo daudz savvaļas dzīvnieku, ieskaitot ērtiķus, ežus un dažādus putnus. Abās teritorijās paveras vienreizējs skats uz kalniem.

Pieteikšanās
 

Pretendentiem uz sākumskolas un pamatskolas programmām ir jāpiesakās caur pašu skolu. Skolēni, kuri vēlas pieteikties IBDP programmā to var darīt caur savas valsts UWC Nacionālo Komiteju vai caur UWC Global Selection Programmu. Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet UWCEA mājaslapu

 

 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

 

Kontakti


Moshi Campus 
Lema Road,
P.O Box 733 Moshi,
Tanzania
Arusha Campus
Dodoma Road,
P.O Box 2691 Arusha,
Tanzania

18 Koledžas
visā pasaulē