Uz saturu ↓
map

UWC-USA

Montezuma, Ņūmeksika

235 skolēni
no 17 līdz 19 gadiem

Dibināta

1982

3 March 2017

UWC-USA nodibināja Armands Hammers pēc Velsas Prinča, tobrīd UWC kustības prezidenta, aicinājuma. Sākotnēji tā saucās Armand Hammer UWC of the American West. Dēļ vietas neatkārtojamā skaistuma, netālo milzīgo neskartās dabas platību Ņūmeksikas ziemeļos un arhitektūras bagātības šajā ASV vēsturiskajā reģionā, par koledžas mājvietu Hammers izvēlējās Montezumu Ņūmeksikā, ASV dienvidrietumu daļā.

Please enter some content for your news story here.

Trīs unikālas iezīmes

 • Sabiedriskā labuma darbs – Skolēni katru gadu iegulda vairāk nekā 17 000 stundu brīvprātīgā darba palīdzot darbā zupas virtuvēs, atbalstot vietējās skolas un strādājot vietējā psihiatriskajā slimnīcā. San Miguel reģionā, kur atrodas Montezuma, ir viens no augstākajiem nabadzības rādītājiem visā valstī. 
 • Neskartā daba  – Neskartās dabas (Wilderness) programmas ietvaros notiek aktīvi pārgājieni, nakšņošana teltīs un cita veida pasākumi aktīvai atpūtai dabā.
 • Bartos konstruktīvas konfliktu risināšanas Institūts  – plašs programmu klāsts konfliktu risināšanai un starpkultūru kontaktu un prasmju veicināšanai. 
Klasē 

UWC-USA pasniedz Starptautiskā Bakalaurāta Diploma (International Baccalaureate Diploma Program - IBDP) apmācību programmu. Papildus tradicionālajiem mācību priekšmetiem koledža piedāvā apgūt vācu un mandarīnu valodas, sociālo un kultūras antropoloģiju, sportu, veselības zinātni, mūziku, teātra un dejas mākslu. 

Ārpus klases 

UWC-USA Radošo aktivitāšu, sporta nodarbību un sabiedriska labum darba programma (CAS) iedalās trīs daļās - Sabiedriskā labuma darbs, Neskartā daba un Bartos konstruktīvas konfliktu risināšanas Institūts. Ikviens skolēns piedalās vismaz divos Neskartās dabas pārgājienos vairāku dienu garumā. Papildus pārgājieniem, skolēni var doties nakšņot zem klajas debess arī ziemā, apgūt slēpošanu un doties pārgājienos ar sniega kurpēm. Visi skolēni apgūst pārgājienu pamatprasmes, pamatlīmeņa pirmās palīdzības kursus, un palīdzības sniegšanu pārgājiena apstākļos. Skolēniem ir iespēja iegūt arī pirmās palīdzības sertifikātu. 

Sabiedriskā labuma darba programmas ietvaros skolēni ir atjaunojuši senu baznīcas ēku, pārvēršot to dzīvīgā kopienas dzīves centrā, būvējuši mājas ģimenēm, kas citādi dzīvojušas bez mitekļa, iesaistījušies vietējās bezpajumtnieku patversmes darbībā, strādājuši ar pamatskolas bērniem un darbojušies vietējā psihiatriskajā slimnīcā. Skolēni arī aktīvi darbojas koledžas kopienas ietvaros, nodarbojoties ar darbu kopienas labā. 

Bartos konstruktīvas konfliktu risināšanas Institūta mērķis ir sniegt jauniešiem teorētiskās un praktiskās zināšanas, kas tiem ļaus konstruktīvi risināt personīgus, starppersonu un kopienas līmeņa konfliktus. 

Visi skolēni mācību pirmajā pusgadā iesaistās visos ārpusklases aktivitāšu aspektos. Otrajā gadā skolēni izvēlas vienu svarīgāko jomu, kur pilnveidoties - tādējādi īstenojot potenciālu jomā, kas vislabāk atbilst katra individuālajiem mācību mērķiem.  

Īsie kursi  

Globālajā Līderības Forumā koledža izaicina skolēnus iziet ārpus viņu komforta zonas. Atbalstoša izglītības sistēma un apzināta iesaiste kopienas darbā ļauj koledžai mērķtiecīgi pilnveidot jaunatnes spēku un enerģiju. GLF pieredze ļauj dalībniekiem saprast, ka apkārtējo problēmu risinājums ir arī viņu spēkos. 

Skolas teritorija un telpas 

80 ha lielo skolas teritorijas centrālais objekts ir Montezumas pils. Tā tika uzbūvēta 1881.gadā kā luksusa viesnīca, 2001.gadā tā tika pilnībā atjaunota un tagad tajā atrodas koledžas kopmītnes, klašu telpas, biroji un ēdamzāle. Vēl koledžas teritorijā ir:

 • Sešas studentu rezidences, kas nosauktas pasaules augstāko virsotņu vārdos. Katrā dzīvo 25-40 skolēni. 
 • Old Stone Hotel akmens ēka, uzbūvēta 1878.gadā. Tajā atrodas klašu telpas, bibliotēka un administratīvie biroji. 
 • Edītes Lansingas ēka - sporta ēku komplekss, kurā atrodas basketbola zāle, skvoša korti, deju studija, svaru un treniņu zāles. 
 • Kluge Mākslas centrs, kurā atrodas plaša aula, mākslas un mūzikas studijas. 
 • Dwan gaismas centrs - the Dwan Light sanctuary. Tā ir iespaidīga apļveida ēka, kuras velvēs iebūvētas 12 milzīgas gaismas prizmas un griesti, kas rada varavīksnes ilūziju. 
Atrašanās vieta  

UWC-USA atrodas Pecos rezervāta zonā, Sangre de Cristo kalnu masīva pakājē. Vidēji, 300 dienas gadā ir saulainas un, lai arī ziemās zemi šeit klāj sniegs, klimats uzskatāms par mērenu.

  Pieteikšanās 

  Skolēniem var pieteikties caur savu UWC nacionālo komiteju. 

   

   

  You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

  If you would like to view this content please

   

   

  Kontakti


  UWC-USA
  POST OFFICE BOX 248,
  MONTEZUMA NM 87731-0248

  18 Koledžas
  visā pasaulē