Uz saturu ↓
map

UWC Thailand

Puketa, Taizeme

380 skolēni
no 18 mēnešiem līdz 18 gadiem

Dibināta

2008

3 March 2017

UWC Taizemes skola tika dibināta 2008. gadā kā Puketas Starptautiskā akadēmija (Phuket International Academy). Tā pievienojās UWC koledžu kustībai 2016. gada augustā. UWC Taizeme ir dienas skola, kurā pieejamas arī kopmītnes. Tā piedāvā visaptverošu izglītības programmu, īpašu uzmanību pievēršot apzinātībai.

Trīs īpašas iezīmes

  • Apzinātība - UWC Thailand mācību programmā ir iekļauta sociāli-emocionālā audzināšana un tikpat nozīmīgs ir arī apzinātības princips. Programmas uzdevums ir sniegt atbalstu ikvienam kopienas loceklim dzīvei nepieciešamo pamatprasmju, tostarp sevis apzināšanās, pašpārvaldības, sociālas apzināšanās un efektivitātes izkopšanā, kā arī veicināt ētisku un produktīvu attieksmi pret darbu. 
  • Jūras vides saglabāšana - UWC Thailand, atrodoties piekalnē pie nacionālā dabas parka un 10 minūšu attālumā no okeāna, attīsta vairākas iniciatīvas visas salas mērogā ar mērķi saglabāt jūras vidi, kā arī veic projektus, kas nodrošina ilgtspējīgu attīstību (“Puketa bez plastmasas” un pludmales uzkopšana).
  • Uz pieredzi balstīta mācīšanās - UWC Thailand uzmanības centrā ir uz pieredzi balstīta mācīšanās, kura ir nozīmīga visai kopienai. Skolēni bieži dodas ekskursijās, izbraucienos un gūst pieredzi dažādās nodarbēs gan uz salas, gan visā Taizemē, kā arī ārpus tās.  
Klasē 

UWC Taizemes skolas vidē, kurā tiek nodrošināta īpaša pieeja ikvienam skolēnam, augstu tiek vērtēts gan garīgais un emocionālais līdzsvars, gan akadēmiskie sasniegumi. Skolēni apgūst prasmi mācīties, analizēt, radoši domāt un izdarīt pārdomātus secinājumus. Šī mācību programma skolēnus iedrošina sasniegt visaugstāko izglītības un pašattīstības līmeni.

Bērnudārza programma ir domāta bērniem vecumā no 18 mēnešiem līdz 3 gadiem. Sākumizglītības programma ir domāta skolēniem no 3 līdz 12 gadu vecumam, savukārt pamatskolas programma – 11 līdz 16 gadus veciem jauniešiem.

Skolēniem vecumā no 16 līdz 19 gadiem UWC Thailand piedāvā Starptautiskā bakalaurāta diploma mācību programmu (International Baccalaureate Diploma Programme jeb IBDP). Papildus pamata programmai koledža piedāvā apgūt taizemiešu, krievu, mandarīnu, korejiešu un nīderlandiešu valodas, biznesa vadību, psiholoģiju, sistēmu dizainu, globālo politiku un dažādus mākslas priekšmetus. 

Ārpus klases 

UWC Thailand piedāvā plašu aktivitāšu programmu visu vecumu skolēniem. Aktivitātes skolēnus mudina iesaistīties dažādos projektos – sociālajā darbā, radošajās aktivitātēs, sporta nodarbībās un kultūras pasākumos. Tās notiek pusdienu laikā, pēc mācībām un nedēļas nogalēs. Skolēni ar klasesbiedriem dodas arī ekskursijās un pārgājienos, kas nodrošina dažādus piedzīvojumus un pieredzes bagātināšanu.

Pasākumi ir ļoti dažādi. Piemēram, pirmās klases skolēni pavada nakti bibliotēkā. Dažiem tā ir pirmā nakšņošanas reize ārpus mājas. Savukārt piektās klases skolēni dodas piecu dienu izbraucienā ar kajakiem gar Puketas krastiem. Daži skolēni mācās burāt, bet citi strādā vietējā bruņurupuču rezervātā, lai palīdzētu aizsargāt apdraudētās sugas. Skolēni katru gadu dodas atšķirīgās ekskursijās, kas tiek piemērotas bērnu un jauniešu vecumam. Starptautiskā bakalaurāta programmas skolēni organizē projektu nedēļu, kuras mērķis ir iesaistīties sociālajā darbā un kopienai veltītās aktivitātēs.

Skolas teritorija un telpas 

UWC Thailand ir plaša skolēnu pilsētiņa, kura ir sadalīta vairākos rajonos ar nosaukumiem „Bērnudārzs”, „Sākumskola”, „Pamatskola” un „Vidusskola”. Kopmītnēs dzīvo līdz 60 skolēniem no 7. līdz 12. klasei. Šobrīd tiek celta vēl viena ēka, kuru gatavojas atvērt 2018. gada janvārī. Blakus skolai ir sporta un aktīvā dzīvesveida centrs, kurā visi kopienas locekļi var izmantot olimpiskā lieluma peldbaseinu, 500 metru garu skriešanas trasi, regbija laukumu, tenisa un volejbola kortus, kā arī volejbola laukumu un trenažieru zāli.  

Atrašanās vieta 

UWC Thailand atrodas Puketas salas ziemeļos. Tā ir 20 minūšu brauciena attālumā no Sarasina tilta, kas savieno Puketu ar kontinentālo Taizemes daļu. Ziemeļu Puketas ainavā ietilpst aizsargāts nacionālais parks, pludmales un piekrastes zonas, kaučuka plantācijas un vietējo iedzīvotāju rajoni. 

Pieteikšanās 

UWC Thailand skolēni bērnudārza grupās, pamatskolā un vidusskolā tiek uzņemti saskaņā ar skolas noteiktu procedūru, kas ir balstīta uz UWC kustības misiju un vērtībām. Skolēni, kas vēlas iestāties 11. un 12. klasē, var pieteikties caur savu UWC nacionālo komiteju, kā arī sazinoties ar UWC Taizemes skolu. UWC Taizemes skola nosaka, ka skolēnu vidū viena noteikta tautība nedrīkst būt pārstāvēta vairāk nekā 20% apmērā.

Vairāk informācijas: www.uwcthailand.net/admissions/application-process/  

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

18 Koledžas
visā pasaulē