Uz saturu ↓
map

Pearson College UWC

Viktorija, Kanāda 

160 skolēni
no 16 līdz 19 gadiem

Dibināta

1974

3 March 2017

Pearson College UWC ir Kanādas visglobālāk domājošā skola. Tajā satiekas izglītoti un ar līderību apdāvināti jaunieši no katras Kanādas provinces un no līdz pat 150 valstīm. Pearson College, kas atrodas pie Pedder Bay līča, Vankūveras salas dienvidu galā, divu gadu vidējās izglītības mācību programma ir balstīta uz International Baccalaureate (IB) programmas un īpaši izceļ pieredzē iegūto izglītību. 

Please enter some content for your news story here.

Trīs unikālas īpašības

  • Lester B. Pearson – Pearson College UWC tika dibināta, lai godinātu Kanādas premjerministra, Nobela miera prēmijas laureāta Lestera B. Pīrsona (Lester B. Pearson) mantojumu. Pīrsons atzinību guva 1957. gadā par pirmo ANO starptautisko miera uzturēšanas spēku ieceres un veidošanas vīziju. Viņa miera un globālas sadarbības redzējums iedvesmoja skolas dibinātājus.
  • Neatkārtojama vide - gan ģeogrāfiskā, gan garīgā izpratnē  – koledža atrodas Kanādas rietumu krastā, Pirmās nācijas Scia'new (Beecher līča) teritorijā. Mežu ieskautā koledžas atrašanas vieta piekrastes zonā mudina skolēnus visa gada garumā apgūt izaicinājumiem bagātas akadēmiskās un arī uz pieredzes balstītas zināšanas gan mūsdienīgās klases telpās, gan arī ārpus tām.
  • Ekoloģiskais rezervāts – Pearson College UWC darbojas kā eko-sargs pasaulslavenajam Race Rocks ekoloģiskajam rezervātam. Jaunieši apgūst jūras zinātnes gan lekcijās, gan arī nirstot un nodarbojoties ar brīvprātīgu darbu rezervātā.
Klasē 

Pearson College UWC piedāvā International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) mācību programmu. Līdzās standarta priekšmetiem koledžā var apgūt filozofiju, jūras vides zinātni, franču un spāņu valodas, vizuālo mākslu un teātri. 

Ārpus klases 

Pearson College UWC skolā jaunieši mācās darot, it īpaši pateicoties Creativity, Action, Service (CAS) - radošo aktivitāšu, sporta nodarbību un sabiedriskā labuma darba programmai. Lai koledžu absolvētu, skolēniem jānostrādā vismaz 80 stundas brīvprātīgā darba vasaras brīvdienās starp pirmo un otro gadu, bieži vien, palīdzot savai izcelsmes kopienai.

Katru semestri jaunieši plāno, organizē un veic individuālus vai grupu projektus.

Skolēni iepazīstina cits citu ar dejām, dziesmām un stāstiem no savām dzimtenēm, kā arī starptautisko pieredzi ikgadējā One World pasākumā. Viņi regulāri vada un piedalās pasākumos, kas veltīti Globālajiem Jautājumiem, Īpašo tematu dienām, Reģionālajām dienām, Kopienas sapulcēm un brīvprātīgā kārtā var iesaistīties koledžas ārkārtas apstākļu glābšanas komandā. 

Brīvprātīgā darba koledžas kopienas dzīves ietvaros jauniešiem periodiski jāstrādā virtuvē un jāpalīdz ar atkritumu pārstrādi, darbu bibliotēkā un tamlīdzīgiem pienākumiem.

Īsie kursi 

Katru vasaru koledžā ierodas jaunieši no visas pasaules, lai piedalītos Pearson Seminar on Youth Leadership (PSYL) - tā ir trīs nedēļas ilga UWC pieredze, kad ļauj jauniešiem veidot starptautisku kopienu, kuras mērķis ir radīt pozitīvas pārmaiņas pasaulē, uzņemoties riskus gan mācību procesā, gan līderības īstenošanā.   

Skolas teritorija un telpas  

Skolēni, tāpat kā daudzi pasniedzēji un to ģimenes, dzīvo skolas teritorijā. Jaunieši dzīvo piecās skolēnu mājās - katrā no tām 40 jaunieši (četri katrā istabā) un Mājas vecākā (atbildīgās personas) dzīvoklis. 

Koledžas teritorijā atrodams unikāls, līcī peldošs jūras zinātnes centrs un kalna galā - observatorija. Skolēni veic pētniecisko darbu gan virs, gan zem ūdens Race Rocks ekoloģiskā rezervāta apkaimē. Koledžas teritorijā ir 25m slēgts baseins un sporta halle, atklāti tenisa korti, basketbola, volejbola un futbola laukumi, un daudzas pārgājieniem un riteņbraukšanai paredzētas takas. 

Atrašanās vieta  

Koledža atrodas skaistā, mežainā teritorijā pie Pedder Bay līča Vankūveras salas dienvidu galā, Kanādas rietumu krastā, 30 km no Viktorijas, provinces galvaspilsētas. 

Pieteikšanās 

Kandidāti var pieteikties caur savu Nacionālo komiteju. Izņēmumi pieļaujami tikai jauniešiem ar bēgļa vai bezvalstnieka statusu un sastopami visai reti.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

Kontakti


Pearson College UWC
650 Pearson College Drive
V9C 4H7 Victoria
Canada

18 Koledžas
visā pasaulē